aktuality

Bentley Systems rozšířila digitální pracovní postupy prostřednictvím 4D modelování staveb

Společnost Bentley Systems koupila Synchro Software a rozšířila digitální pracovní postupy pro dodávky projektů infrastruktury prostřednictvím 4D modelování staveb. Představuje tak časový rozměr pro synchronizaci procesů BIM pomocí pracovních balíčků, imerzivní - vnořené vizualizace a „constructioneeringu‟ pomocí Connected Data Environment(CDE).

Číst dál

Členové czBIM mohou nominovat kandidáty do představenstva

Až do 31. července 2018 mohou členové czBIM navrhnovat kandidáty na členy představenstva. Volební valná hromada, na které proběhnou volby členů do představenstva se uskuteční ve čtvrtek 6. září 2018.

Číst dál

První BIM Market úspěšně za námi

V pondělí 4. června v odpoledních hodinách se uskutečnil BIM Market. Jednalo se o první akci tohoto druhu, v rámci které měli možnost se navzájem představit jednotliví členové czBIM.

Číst dál

Fotoohlédnutí za konferencí BIM ve stavebnictví 2018

Dvoudenní konference BIM ve stavebnictví 2018 se uskutečnila ve dnech 5. a 6. června 2018. K připomenutí atmosféry nahlédněte do fotogalerie.

Číst dál

Pozvánka na konferenci BIM ve stavebnictví 2018

Koncepce zavádění metody BIM v České republice jako hlavní téma 4. ročníku celostátní odborné konference BIM ve stavebnictví 2018.

Číst dál

Pozvánka na workshop

BIM v praxi II - zefektivnění stavebnictví a standardizace negrafických informací v BIM modelu

Číst dál

Odborná rada pro BIM se prezentovala na veletrhu Aquatherm Praha 2018

Zástupci Odborné rady pro BIM se zúčastnili veletrhu Aquatherm Praha na výstavišti v Letňanech.

Číst dál

Aquatherm Praha 2018

Na veletrhu Aqutherm Praha se setkáte i s našim stánkem :)

Číst dál

BIM Dictionary v českém jazyce

Volně přístupný slovníček BIM je nyní i v českém jazyce.

Číst dál

Změna v představenstvu spolku Odborná rada pro BIM, z.s.

Petr Matyáš, řádný člen představenstva spolku Odborná rada pro BIM, z.s. (dále jen CzBIM) se od prosince 2017 stává místopředsedou spolku. V této pozici vystřídá Jaroslava Nechybu, který na pozici místopředsedy rezignoval z důvodu nástupu do pozice ředitele odboru Koncepce BIM v nově vznikající České agentuře pro standardizaci, která zahajuje svoji činnost od 1. ledna 2018.

Číst dál

Pozvánka na diskusní fórum „Budoucnost kvality českého stavebnictví 4.0“

CIIRC ČVUT Praha, 20.11.2017

Číst dál

BIM World Munich 2017 se blíží!

Již za tři týdny ve dnech 28. a 29. listopadu 2017 se sejdou přední odborníci ze stavebnictví v Mnichově, aby si navzájem vyměnili zkušenosti z oblasti digitalizace ve stavebnictví. Letos organizátoři očekávají, že BIM World v Mnichově přiláká přes 3.000 návštěvníků z více než 30 zemí.

Číst dál

Šetrné budovy 2017 ve znamení vizí a trendů stavebnictví 2030/2050

Pozvánka na konferenci Šetrné budovy 2017 s podtitulem Vize a trendy ve stavebnictví 2030-2050.

Číst dál

Stavebnictví míří do Parlamentu, stačí kroužkovat.

Číst dál

Zvláštní cenu za BIM v soutěži Stavba roku 2017 získala stavba Five v Praze na Smíchově

Moderní kancelářskou budovu Five realizovala stavební firma Skanska podle architektonického návrhu a projektu architektonického ateliéru Qarta architektura.

Číst dál

Česká republika udělala zásadní krok na cestě k digitalizaci nejen stavebnictví

Vláda České republiky na svém zasedání dne 25. září 2017 schválila pod č.j. 918/17 ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem předloženou Koncepci zavádění metody BIM v České republice. Na témže jednání vláda také schválila Akční plán pro Společnost 4.0. Co předložené dokumenty obsahují, co z nich vyplývá?

Číst dál

BIM DAY 2017

12. října 2017, Národní technická knihovna Praha

Číst dál

Konference BIM ve stavebnictví potřetí!

BIM jako nástroj průmyslové revoluce 4.0 v ČR, takové je téma již třetího ročníku odborné konference BIM ve stavebnictví 2017. Konference se již tradičně koná v Praze na Václavském náměstí v prostorech Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Dvoudenní formát akce je naplánován na 24. a 25. května 2017.

Číst dál

BIM semináře ČKAIT v plném proudu

Jarní běh BIM seminářů, které se průběžně konají od poloviny ledna do konce května, organizují pro své členy jednotlivé oblastní kanceláře České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Číst dál

Mezinárodní konference BIM a rozpočtování 2017

Již v úterý 11. dubna 2017 se uskuteční mezinárodní konference BIM a rozpočtování. Jak název této konference dává tušit, řeč bude hlavně o 5. rozměru informačního modelování staveb (5D BIM)

Číst dál